خوانش با معنی قرآن و کتب آسمانی برای پیروی عاقلانه تر از آن

“احتمالاً می‌توانم با جرأت بگویم که اکثر ما، پیرو دین اسلام که قرآن را به عنوان منبع اصلی احکام و عبادات دینی خود می‌شناسیم، کمتر زمانی را برای خود زحمت مطالعه این کتاب با ارزش با معنی و ترجمه یا تفسیر آن می‌نهیم. ممکن است روزانه بارها به عبادت‌هایی مانند نماز بپردازیم، که در آن آیاتی از قرآن برای بیان ارتباط با خالق و ایجاد ارتباط با او خوانده می‌شود، اما به ندرت دیده می‌شود که کسی معنای این آیات را که می‌خواند، بداند. حتی در مدارس دینی و مساجد نیز، روش اصلی برای آموزش مناسک دینی، یاد دادن چگونگی تلفظ کلمات عربی در قرآن و حفظ کردن سوره‌ها برای استفاده در نماز و دعا است. این روش اغلب به عنوان “ارثی” در اسلام شناخته می‌شود و یادگیری ویژگی‌های عمیق این کتاب در مساجد و مدارس به کمک برگزاری مراسم عبادی انجام می‌شود. این روش حتی از جانب خود خالق این کتاب نیز مورد پسند قرار نمی‌گیرد، زیرا عبادت معتبر زمانی است که از دل با دانش صورت گیرد؛ به عبارت دیگر، آنچه ما از قرآن به زبان می‌آوریم، باید راهنمای ما باشد تا احساسی از تفهیم این جملات عربی برای ما به وجود آید.

از طرف دیگر، باور داریم که بسیاری از درس‌های زندگی اجتماعی، مانند مسائل اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی، عقیدتی و غیره را از قرآن آموزش می‌بینیم. هرچند که این دروس بسیار مهم هستند، اگر معنی آنها را درک نکنیم و تنها به تلاوت آن‌ها بپردازیم، مانند این است که مدتی را با یک زبانی که هیچ شناختی از آن نداریم، صرف کنیم. به نظر من، این اصل حتی باید نسبت به سایر کتب مقدس دینی هم رعایت شود، زیرا برای شناخت ادیان دیگر باید ابتدا به منبع اصلی دینی-عبادی آنها مراجعه کنیم.

با توجه به این توضیحات، توصیه می‌شود حداقل یکبار در زندگی تمامی قرآن را به همراه خوانش عربی، ترجمه فارسی/دری آن و تفسیر مطالعه کنیم تا با مفهوم و مضامین درونی آن بیشتر آشنا شویم. در ادامه، لینکی به قرآن ترجمه شده به زبان فارسی/دری از عربی و لینکی به قرآن ترجمه شده به زبان انگلیسی آورده شده است تا این امکان فراهم شود:

9 thoughts on “خوانش با معنی قرآن و کتب آسمانی برای پیروی عاقلانه تر از آن”

 1. Заказать двери на заказ в Москве
  Производство дверей на заказ по индивидуальным размерам
  Советы по выбору дверей на заказ
  Материалы и цвета дверей на заказ
  Двери на заказ: доставка и монтаж дверей на заказ
  Экономичные варианты дверей на заказ
  Ламинированные двери на заказ: преимущества и недостатки
  Металлические двери на заказ: надежность и безопасность
  Двери на заказ с декоративным покрытием
  Заказать двери mebel-finest.ru.

 2. Мадонна, икона поп-музыки и культурного влияния, продолжает вдохновлять и поражать своей музыкой и стилем. Её карьера олицетворяет смелость, инновации и постоянное стремление к самовыражению. Среди её лучших песен можно выделить “Like a Prayer”, “Vogue”, “Material Girl”, “Into the Groove” и “Hung Up”. Эти треки не только доминировали на музыкальных чартах, но и оставили неизгладимый след в культурной и исторической панораме музыки. Мадонна не только певица, но и икона стиля, актриса и предприниматель, чье влияние простирается далеко за рамки музыкальной индустрии. Скачать mp3 музыку 2024 года и слушать онлайн бесплатно.

 3. Ace of Base — шведская поп-группа, образованная в 1990 году. Их музыкальный стиль сочетает в себе элементы поп-музыки, дэнса и электроники. Группа стала популярной благодаря хитам “All That She Wants”, “The Sign”, “Don’t Turn Around” и “Beautiful Life”. Эти композиции не только покорили чарты во многих странах мира, но и остаются классикой жанра до сих пор. Ace of Base оставили неизгладимый след в истории поп-музыки, их мелодии до сих пор радуют слушателей по всему миру. Скачать музыку 2024 года и слушать онлайн бесплатно mp3.

 4. Автомобиль не заправлен Мне предложили машину с пробегом более 100 000 километров, и она была в плохом техническом состоянии. Аварийное состояние Опоздали на встречу с представителем фирмы, и мне пришлось ждать их более часа. Ужасная организация. Опоздание Машины сыпятся под водителем. При поломках не идут на встречу ни в каких вопросах.

  https://www.warrenhospital.org/online-casino

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *